top of page

Impuls Rehabilitasyon Ekibi

Gökalp Saklı / Antrenör

Yaklaşık 25 yıldır outdoor sporları ile ilgilenen Gökalp saklı, Lisans eğitimimi  Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulunda tamamladı. Eğitimimin ardından özel antrenör ve antrenör eğitmenliği yaptı. Bu eğitimleri daha da kurumsal alanda verebilmek adına DEXS AKADEMİ’yi ( Doğa ve Extrem Sporlar Akademisi ) kurdu. Hem  yetişkin ve çocuklar için bir çok farklı outdoor faaliyetleri üzerine eğitimler vermeye devam ediyor. 

 

Tam bir doğa ve spor tutkunu olan 2012 yılında TV8 ile Trophy Türk programı kapsamında 48 gün Kenya’da kalan ve 2000 km yol yapıp çeşitli yarışmalara katıldı, ardından 2014 yılında Ninja Warrior Türkiye’de parkur rekoru kırdı.

 

Gene 2014 yılında National Geographic Dergisi ile Kostarika seyehati kazanarak 15 gün yağmur ormanlarında yaşadı. 2016 yılında ise en büyük hayallerimden biri olan dünyada sadece 10 kişinin gerçekleştirdiğini resmi olarak bildirdirilen Grörland da Iceberg tırmanışı gerçekleştirdi.

Çapa 1

Melis Merih Kılıç / Nefes Terapisti

Rizenin Pazar ilçesinde doğan, Melis Merih Kılıç, lisans eğitimini, Bilkent Üniversitesi İktisat  bölümünde tamamladıktan sonra bankacılık sektöründe satış ve pazarlama bölümlerinde çalıştı.  

 

Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarından birinde marka yöneticiliği yaptı. Bu süre zarfında Sabancı Üniversitesi’nde MBA (Master of Business Administration) programını bitirdi ve Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümünde ikinci yüksek lisansını tamamladı. Galatasaray Üniversitesi'nde devam etmekte olduğu doktora programında, doktora tezini  ‘nefes terapisi’  üzerine yazmaktadır.

 

Nefes koçluğu ve nefes terapisi ile ilgili aldığı eğitimlerin yanı sıra ABD’den aldığı Pozitif Psikoloji Koçluğu eğitimini de tamamlayarak, Nefes Terapisti ve Pozitif Psikoloji Koçu olarak çalışan ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) ve IBF (Uluslararası Nefes Federasyonu) üyesi olan Kılıç, danışanlarına özgün bir şekilde hizmet sunmaya önem vermektedir.

Elif Kuşçul / Seramik Sanatçısı

1989 İstanbul doğumlu Elif Kuşcul, lisede Grafik Tasarım okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cam ve Seramik bölümünden mezun olup eğitimine Restorasyonla devam etmiş ve Ayasofya gibi büyük yapılarda Restorasyon yapmıştır.

 

Genç, dinamik ve yaşama daima pozitif bakmayı başarabilen usta eğitmen, İstanbul Çengelköy ve Teşvikiye deki Seramik atölyelerinde yetişkinlere ve çocuklara seramik, porselen, heykel ve çini derslerini grup ya da kişisel dersler olarak vermektedir.

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir çok eğitim kurumlarında derslerine devam ederken 3 yıl Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Amatem Polikliniğinde her yaş için seramik çalışmaları yapmış, Sabancı Olgunlaşma Enstitüsünde derslerine devam etmektedir.   

 

Yurtiçi ve Yurtdışı bir çok önemli sanat projesinde görev alan Elif Kuşcul kendi branşında yapılan yarışmalarda jüri görevlisi olarak başarılı kariyerine yeni ivmeler kazandırmaktadır. 2011 yılından beri kendi adını taşıyan Elif Kuşçul seramik atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

bottom of page